10 praktycznych wskazówek, jak kupować jeszcze taniej na allegro

Jeśli już kupujesz na allegro to wiesz, że do dobre miejsce na znalezienie produktów w świetnych cenach. Ale to nie wszystko. Są sposoby, by zyskać jeszcze więcej!

Poniżej znajdziesz 10 wskazówek, które pomogę Ci kupować jeszcze korzystniej!

Wybieraj aukcje z monetami

Monety Allegro to wirtualne punkty, które zbierasz podczas zakupów (dotyczy wybranych ofert). Monety możesz następnie wymienić na kupon rabatowy (10 monet to 10 zł zniżki). W prostym przeliczeniu: 1 Moneta warta jest zatem 1 zł (dobrze wiedzieć podczas porównywania cen na aukcjach z Monetami i bez nich).

Podpowiedź: Aby łatwo znaleźć oferty oznaczone monetami, wystarczy podczas wyszukiwania skorzystać z filtra „Monety Allegro”.

Sprawdzaj promocje od Allegro z monetami

Zdarza się, że Allegro premiuje dodatkowymi monetami zakupy w wybranych kategoriach (np. motoryzacji, sprzęt komputerowy, itp). Aby jednak z nich skorzystać, czasem trzeba najpierw dołączyć do promocji, a dopiero następnie dokonać zakupów.

Dodawaj interesujące Cię aukcje do obserwowanych

To prosta funkcjonalność dostępna po zalogowaniu na swoje konto na Allegro, która jednak ma wielkie możliwości. Dzięki temu będzie otrzymywać powiadomienia, kiedy oferta się zmieni (np. że cena produkty spadła lub że otrzymasz dodatkowe Monety Allegro za zakup danego produktu).

Korzystaj z serwisów oferujących Cashback (zyskujesz nawet kilka %)

Za zakupy na Allegro możesz otrzymać tzw. „cashback” – zwrot części wydanych pieniędzy. Funkcję taką udostępnia m.in. Refunder. Kiedy kupujesz poprzez u partnerów serwisu (m.in. na Allegro), serwis otrzymuje prowizje od sklepu, którą dzieli się z Tobą. Kiedy na Twoim koncie uzbiera się 45 zł, środki te możesz następnie przelać na swoje konto bankowe.

Podpowiedź: Zwrot pieniędzy za zakupy działa w większości sklepów internetowych – zatem na większości zakupów dodatkowo oszczędzasz (nawet kilkanaście %, a zdarzają się nawet lepsze promocje).

Jak dołączyć do serwisu Cashback? Rejestracja jest bezpłatna – wystarczy podać maila lub zalogować się poprzez facebook.

Chcę odbierać cashback

Korzystaj z bezpłatnej dostawy w Allegro Smart

W ramach Allegro Smart! możesz korzystać z darmowej dostawy i zwrotu (dla ofert ze znakiem SMART). Wystarczyć zrobić zakupy za min. 40 zł od jednego sprzedawcy (za darmo do Paczkomatu i Punktu Odbioru) lub min. 100 zł (darmowy kurier).

Podpowiedź: Jeśli brakuje Ci kilka złotych do progu darmowej dostawy, warto dodać jakiś przydatny tani drobiazg, aby załapać się na darmową dostawę.

Kupuj u tego samego użytkownika

Jeśli kupujesz kilka przedmiotów – postaraj się znaleźć je u tego samego sprzedawcy, aby nie przepłacać za przesyłkę (lub mieć ją za darmo dzięki Allegro Smart!).

Nie sugeruj się wynikami wyszukiwania u góry.

W pierwszej kolejności znajdziesz aukcje promowane – zwykle ten sam produkt możesz kupić w dużo niższej cenie. Korzystaj z filtrowania wyników po Cenie lub Popularności.

Nie daj się nabrać na pseudo-promocje

Widzisz produkt przeceniony o 30% albo więcej, i to skłania Cię do podjęcia decyzji o zakupie? Tak to ma działać. Niestety czasem zdarzają się przekłamania w cenach.

Obserwuje wiele ofert i już nie raz zdarzyło mi się zaobserwować nieuczciwe praktyki polegające na zmianie cen (najpierw sporo się ją podnosi, by potem krzyczeć o obniżce). Nie mówię, że wszystkie promocje to ściema – warto po prostu sprawdzać i porównywać ceny.

Kupuj w większych opakowaniach, ale bądź ostrożny

Wydawać by się mogło, że kupując jakiś produkt w większym opakowaniu, zawsze dostaniesz lepszą ceną niż kupując tyle samo w mniejszych opakowaniach. Zazwyczaj rzeczywiście tak jest – ale to nie jest reguła.

Zdarzyło mi się nie raz trafić na aukcję, na której opakowanie zbiorcze było faktycznie droższe. Dlatego jak zwykle warto sprawdzać ceny, przeliczać i dokonywać świadomych decyzji zakupowych.

Płać kartą za zakupy

Niektóre banki oferują dodatkowe korzyści za korzystanie z karty do konta, np. zwrot 1% od zakupów na Twoje konto. Niestety coraz rzadziej się to zdarza. Banki odchodzą od tego rodzaju bonusów, choć zdarzają się wyjątki, w ramach których możesz korzystać z promocyjnych warunków, zakładając konto. O wszelkich takich akcjach promocyjnych informuje na blogu.

Allegro – jak kupować korzystniej?

  • sprawdzaj aukcje z Monetami Allegro i wymieniaj je na kupon rabatowy
  • korzystaj z Cashback i odbieraj zwrot części pieniędzy za każde zakupy
  • wybieraj Allegro Smart! i nie płać za przesyłkę
  • zachowuj rozsądek i nie daj się ponieść emocjom 😉