Jak kupić karmę dla kota i oszczędzić ponad 100 zł

Jednym ze sposobów na tańsze zakupy są „większe zakupy”. O co chodzi? Jeśli kupujesz jakieś produkty regularnie, możesz jednorazowo kupić je w większym opakowaniu i w ten sposób zaoszczędzić.

Dzięki tej metodzie można sporo zaoszczędzić, co zobaczysz na przykładzie mojego ostatniego zakupu karmy dla kotów (która należy do regularnych wydatków).

Kupując na co dzień suchą karmę dla kota, płacę około 14 zł za opakowanie 1,4 kg. Tym razem postanowiłem skorzystać z promocji znalezionej na Allegro: opakowanie 14 kg w cenie 89 zł. W właściwie kupiłem dwa opakowania. Jak szaleć do szaleć! 😉

Ile zaoszczędziłem? Spójrz na wyliczenia:

  • 2 opakowania po 14 kg karmy = 178 zł
  • 20 opakowań po 1,4 kg karmy = 280 zł
  • Różnica w cenie: 102 zł
Gdybym dalej kupował w małych opakowaniach, za taką ilość zapłaciłbym jakieś 280 zł. To daje oszczędność na poziomie ponad 100 zł na jednych zakupach. Opłacało się!

Dodatkowo za zakup otrzymałem od Allegro 6 monet (monety można zamieniać na kupony, 10 monet to kupon na 10 zł) – więc to dodatkowe 6 zł w kieszeni.

Wskazówka:

Zdarza się, że większe opakowania wychodzą drożej – czasem to tylko zwykły chwyt marketingowy. Aby ocenić opłacalność zakupu produktów o różnej gramaturze warto policzyć, jaki koszt wychodzi za np. 100 g albo 1 kg.

W tym przypadku wyliczenia wyglądają następująco

  • 14 zł za 1,4 kg = 10 zł/kg
  • 89 zł za 14 kg = 6,36 zł/kg

To porównanie nie pozostawia złudzeń i jasno pokazuje, ile mniej można wydać, kupując większe opakowanie. To tak jakbym zarobił 100 zł w ciągu 15 minut (albo nawet szybciej). Aż mi głupio, że dopiero teraz o tym pomyślałem. Człowiek uczy się przez całe życie!

A Ty co ostatnio kupiłeś w większym opakowaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj